BBK

Başkent Binicilik Klübü
Türkiye Binicilik Federasyonu’na kayıtlı olan ve Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş binicilik komplekslerinden biri olarak değerlendirilen Başkent Binicilik Kulübü, tüm faaliyet ve hizmetleriyle binicilik sporuna gönül vermiş, her yaşta ve seviyedeki at tutkunlarına sesleniyor. Kent yaşamının hızlı temposu ve karmaşasını geride bırakabileceğiniz eşsiz bir doğa parçasında kendiniz ve çocuklarınız için yepyeni bir sayfa açabilir, özel eğitim programlarından yararlanabilir; kimbilir, yarının profesyonel binicilerinin yetişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yarışmaların Gözdesi

Öncelikle Cumhurbaşkanlığı Kupası, TBMM Başkanlığı Kupası, Başbakanlık Kupası, Genelkurmay Başkanlığı Kupası, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası, Kara Harp Okulu Kupası, Anadolu İlleri Bölge Şampiyonası ve Türkiye Şampiyonası gibi bir çok Özellikli Yarışmalara ev sahipliği yapan Kulübümüz, sizleri tüm yakınlarınızla birlikte binicilik sporunu yapmaya davet ediyor.

Başkent Binicilik Kulübü, şehir yaşamında unutulan, insanın doğa ve at ile mükemmel uyumunun gerçekleştiği hoş ve huzurlu bir mekan, binicilik sporunun; akademik seviyede, çocuk, genç ve yetişkin binicilere öğretildiği bir spor kurumudur.

Kulubümüzde Binicilik Federasyonu onaylı eğitmenler tarafından temel ve ileri seviyede binicilik eğitimi verilmektedir.

Uygulamış olduğumuz eğitim programı evrensel binicilik kuralları doğrultusunda Türkiye Binicilik Federasyonunun hazırlamış olduğu binicilik eğitim programıdır. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimi için uzmanlar binicilik sporunu tavsiye etmektedir.

Kulübümüzde bir olimpik,bir kapalı,birde yarı açık manejimiz bulunmaktadır. VIP Restaurantımız ve Manej Kafemizden bir yandan yemeğinizi yerken diğer yandan binicilerimizi ve yarışları seyredebilirsiniz. Kulübümüz aile sıcaklığı ortamında, doğa içinde canlı, neşeli ve eğlenceli bir gün geçirebileceğiniz mekandır.

Ailece gelebileceğiniz Kulübümüzde arzu ederseniz at binebilir veya hoş sohbetlerin yapıldığı şöminelerin önünde binicileri izlerken restoran hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kulubümüzde at biniş eğitimi, at pansiyon hizmetleri, at taşıma hizmetleri, şirket eğitimleri v.b. hizmetleri verilmektedir.

Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş tesisleri sıralamasında 3. olan Başkent Binicilik Kulübü’nün imkanlarından sizlerde faydalanabilirsiniz…